Press "Enter" to skip to content

آنتی ویروس | مزایا و معایب آن

کامپیوتری که امروزه از آن استفاده می کنیم به بخش مهمی از سبک زندگی ما تبدیل شده است. بدون آنها، کار روزانه ما نیز به عنوان حرفه ما تقریبا غیرممکن است. و همچنین هنگام استفاده از آنها همیشه می خواستیم از ایمنی و حریم خصوصی، به ویژه در برابر ویروس ها اطمینان حاصل کنیم.

نرم افزار آنتی ویروس “خرید لایسنس نود 32” برای خلاص شدن از شر ویروس های رایانه شما طراحی شده است. بدون برنامه آنتی ویروس، سیستم شما مستعد ابتلا به ویروس ها و سایر تهدیدات خواهد بود. به غیر از حذف ویروس ها، نرم افزار آنتی ویروس مزایای عمده دیگری نیز دارد. چه یک دسکتاپ باشد که در خانه یا محل کار استفاده می شود، نصب نرم افزار آنتی ویروس در آنها ضروری است. هنگام استفاده از آنها، کاربران می توانند با اشکالاتی نیز مواجه شوند.

مزایای آنتی ویروس:

محافظت در برابر ویروس – نقش اصلی یک برنامه آنتی ویروس مواجهه با ویروس ها و انواع دیگر بدافزار است. ویروس ها فقط باعث خسارت به داده های شما نمی شوند ، می توانند عملکرد سیستم عمومی را تخریب کنند. همه آنها می توانند بدون اطلاع شما اتفاق بیفتند ، برنامه نویسی آنتی ویروس که بر روی رایانه شخصی شما معرفی شده است ، این بدافزار را قبل از ایجاد خسارت به رایانه شخصی شما متمایز و از بین می برد.

حفاظت از جاسوسی – جاسوسی از آنجا که نام آن نشان می دهد ممکن است کاملاً بدافزار باشد که در رایانه شما جاسوسی می کند که تمام اطلاعات محرمانه را سرقت می کند. این جزئیات همچنین شامل جزئیات مستر کارت ، رمزهای عبور و سایر داده های مالی است. این در نهایت منجر به کلاهبرداری می شود. نرم افزار آنتی ویروس پتانسیل جلوگیری از این نوع حملات جاسوسی را دارد.

امنیت وب – در حین گشت و گذار در وب ، کاربران می توانند با انواع دیگری از تهدیدها روبرو شوند. در سایت های غیرقابل اعتماد ، مهاجمان سایبری می توانند MasterCard شما را جمع آوری کرده و جزئیات حساب را بررسی کنند. یکی از تشکر از شما برای غلبه بر این ، اغلب با استفاده از نرم افزار آنتی ویروس است. با استفاده از یک برنامه آنتی ویروس ، از اطلاعات ارزشمند خود هنگام گشت و گذار در آنلاین محافظت خواهید کرد.

محافظت از هرزنامه – ویروس ها همچنین می توانند از طریق ایمیل و تبلیغات اسپم وارد رایانه شما شوند. این ایمیل ها و تبلیغات می توانند بارها و بارها نشان داده شوند ، اگرچه شما هیچ علاقه ای به آن ندارید. هنگامی که ویروس به لطف دزدکی در رایانه شخصی خود پیدا کرد ، باعث خسارت های برگشت ناپذیر می شود. یک آنتی ویروس با راه مسدود کردن این ایمیل های هرزنامه و تبلیغات کار می کند

ویژگی فایروال – فایروال محافظت Eset  از دو طرفه را فراهم می کند. این نشان می دهد که صرف نظر از اطلاعاتی که ارسال شده یا دریافت می شود در اینجا دو بررسی می شود. از این رو ، هکرها نمی توانند داده های سیستم را وارد کنند.

اشکال آنتی ویروس:

استفاده از یک برنامه آنتی ویروس به معنای تن منابع از حافظه است و بنابراین درایو دیسک در حال استفاده است. در نتیجه ، می تواند سرعت کلی رایانه را به شدت کاهش دهد. علاوه بر این ، روش اسکن همچنین می تواند باعث تأخیر در شبکه شود.

اگر از یک برنامه ضد ویروس رایگان استفاده می کنید ، هیچ تضمینی وجود ندارد که تمام محافظت را به شما ارائه دهد. علاوه بر این ، آنها قادر به شناسایی فقط انواع خاصی از تهدیدها هستند. بنابراین در مورد دستیابی به سطح کامل محافظت ، باید از یک فایروال نیز استفاده کنید.

حفره های امنیتی – هنگامی که سوراخ های امنیتی در داخل سیستم عامل یا نرم افزار شبکه وجود دارد ، فرصتی برای ویروس فراهم می کند تا از نرم افزار آنتی ویروس دور بزند. مگر اینکه کاربر برای به روزرسانی اقدام کند ، نرم افزار آنتی ویروس مؤثر نخواهد بود.

تکنیک های تشخیص محدود – برای شناسایی یک تهدید احتمالی ، همیشه یک روش کاملاً در دسترس است. با این حال ، در مورد برنامه های آنتی ویروس ، بیشتر تاکتیک اسکن ویروس را اجرا می کند. در صورت مطابقت با اسکن با پرونده سنتی ، گاهی اوقات برنامه های آنتی ویروس می توانند هشدارهای کاذب را به شما ارائه دهند.