Press "Enter" to skip to content

پر درآمدترین کسب و کارهای دنیا

قراره تو این مقاله به پردرآمدترین کسب و کارهای دنیا اشاره کنیم تا شما هم بتونید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید. اگه دوست داری شماهم جز کسب و کارهای پردرآمد دنیا باشی پس رو اینجاکلیک کن.

بهترین کسب و کارهای اینترنتی موفق دنیا که در این مقاله نام آنها را مشاهده خواهید کرد، همواره به دنبال این هستند که با نوآوری ها و خدمات جدیدی که در اینترنت ارائه می دهند و در عین حال با کمترین استفاده از نیروی انسانی، رشد خود را تضمین کنند. ، بیشترین و بیشترین بهره وری را دارند. ضمانت مالی برای آینده هر کسب و کار اینترنتی موضوع مهمی است که مدیران هر یک از بهترین کسب و کارهای اینترنتی باید به آن به عنوان یک آیتم بسیار مهم و حیاتی نگاه کنند زیرا در صورت غفلت از این موضوع به زودی در رقابت با سایر کسب و کارها قرار خواهد گرفت. . شکست خواهند خورد. دنیای اینترنت دنیای سرعت است و در دنیای سرعت، برندگان مدیرانی هستند که سریعتر فکر می کنند، تصمیم می گیرند و خیلی سریع عمل می کنند.

همانطور که قول داده بودیم در قسمت زیر به لیستی از کسب و کارهای اینترنتی موفق دنیا می پردازیم و توضیح مختصری در مورد هر یک از آنها در اختیار شما قرار می دهیم.

آمازون

اگر در هر جای دنیا بگویید «خرید اینترنتی» بدون شک ذهن مردم به سمت آمازون می رود. نام غول تجارت الکترونیک یا پادشاه تجارت الکترونیک که در دنیا برای معرفی آمازون از آن استفاده می شود، بی شک واقعاً مناسب است. تنها شرکتی که در ابتدا محصولات مختلف را در سراسر جهان می فروخت و امروزه به بزرگترین بازار پلیس جهان تبدیل شده است، می تواند نام امپراطور یا پادشاه تجارت الکترونیک جهان را یدک بکشد.

توانایی جف بزوس، مدیر عامل این شرکت بسیار ستودنی است، زیرا او از سال 1994 یک سایت فروشگاهی آنلاین کتاب را به بزرگترین بازار جهان تبدیل کرده است و این میزان پیشرفت برای شرکتی که فقط یک سایت خام در شروع تا حد زیادی است. فوق العاده و باورنکردنی و شگفت انگیز است.

البته جالب است بدانید که آمازون نه تنها اولین کسب و کار اینترنتی موفق دنیاست، بلکه موفق ترین کسب و کار دنیاست. این اندازه گیری با توجه به میزان درآمد در بین کسب و کارهای دنیا انجام می شود و در حال حاضر غول تجارت الکترونیک غول تجارت دنیا نیز هست و بالاترین درآمد را در دنیا دارد. اما به نظر شما چه عواملی باعث شده است که آمازون رتبه اول را در میان موفق ترین کسب و کارهای اینترنتی در جهان قرار دهد؟

اگر کمی با آمازون آشنایی داشته باشید، حتما می دانید که آمازون در این سال ها با وجود محبوبیت بسیار در بین مردم، همواره مشتری مداری خود را حفظ کرده و با تمرکز بر نیازهای اولیه مردم، توانسته به رشد صعودی خود ادامه دهد. همان زمان. امروزه که این مقاله در حال نگارش است، آمازون رهبر بازار جهانی است و سالانه بیش از 200 میلیارد دلار درآمد دارد، رقمی که به عنوان درآمد برای یک شرکت غیرقابل تصور است.

 

علی بابا

ممکن است حداقل یک بار نام علی اکسپرس یا علی بابا را در برخی سایت ها دیده باشید. علی بابا یک شرکت آسیایی است که در چین مستقر است و کار خود را در چین آغاز کرده است و موسس این شرکت که شاید داستان موفقیتش را شنیده باشید، یک شهروند چینی است.

پس از اخراج و طرد شدن از 30 شغل مختلف، جک ما، موسس علی بابا، سرانجام در سال 1990 تصمیمی گرفت که زندگی او را تغییر داد و علی بابا را به دنیا آورد. علی بابا کسب و کاری بود که ابتدا توسط خانواده و دوستان جک ما اداره می شد و امروزه بیش از 70000 کارمند رسمی دارد که به صورت شبانه روزی تلاش می کنند تا جایگاه علی بابا را به عنوان سومین کسب و کار موفق اینترنتی حفظ کنند. او در جهان، برای حفظ آن است.

آنها شبانه روز تلاش می کنند تا علی بابا بتواند جایگاه خود را به عنوان سومین شرکت موفق کسب و کار اینترنتی در جهان حفظ کند.

یکی از دلایل موفقیت علی بابا شاید محبوبیت آن در چین باشد. از آنجایی که چین یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان است، موفقیت، دیده شدن و محبوبیت در چین می تواند حداقل در بین یک ششم جمعیت جهان محبوب باشد و این نشان دهنده قدرت یک شرکت است. دومین نکته ای که می توانیم به عنوان نقطه قوت این برند بدانیم ورود آن به بخش عمده فروشی و کسب جایگاه رهبری در این بازار است. حتی در حال حاضر، علی بابا بزرگترین شرکت عمده فروشی در جهان است. جک ما در این مدت بیکار ننشسته و با ایجاد یک تیم تحقیق و توسعه قدرتمند برای علی بابا سعی در حفظ و افزایش قدرت علی بابا به عنوان یکی از قدرتمندترین شرکت های بین المللی دارد.

(الف ب)

Ebay را می توان پادشاه خرید و فروش کالاهای دست دوم دانست که بستری برای خرید و فروش کالاهای دست دوم بین مردم است و تقریباً می توان گفت که در این زمینه تقریباً بدون رقیب است و هیچ شرکتی ندارد. تاکنون توانسته با eBay رقابت کند.

در سال های اخیر شرکت های زیادی سعی کرده اند با ترفندهای مختلف با eBay رقابت کنند و سهمی از بازار کالاهای دست دوم را از دست eBay خارج کنند، اما تا به امروز هیچ شرکت موفقی که بتوان گفت رقیبی در این زمینه باشد وجود ندارد. برای eBay خیر محسوب می شود. بنابراین بی دلیل نیست که به آن لقب امپراتوری خرید و فروش کالاهای دست دوم داده اند. البته eBay فروشگاه جداگانه ای هم دارد که در آن محصولات می فروشد، اما بخش عمده ای از شهرت eBay به دلیل همین بستر خرید و فروش کالاهای دست دوم است.

eBay رشد صعودی دارد که هر سال ادامه دارد و با توجه به درآمد این شرکت در سال 2018 به 11 میلیارد دلار رسیده است که رقمی بسیار شگفت انگیز و باورنکردنی برای این نوع کسب و کار است. در سال 2012 اتفاق جالبی در Ebay همه دنیا را شگفت زده کرد که طی یک معامله دو تاجر ویتنامی کل شهر را خریدند و این اقدام در تاریخ تجارت الکترونیک تکرار نشده و اتفاقی بی سابقه بود. شاید حتی در دنیای واقعی شاهد چنین معاملاتی نباشیم، اما تجارت الکترونیک قدرتمند حتی فروش یک شهر را به طور کامل تسهیل می کند.

دو عامل موقعیت و قدرت eBay را در این سال ها حفظ کرده است که عبارتند از:

سابقه کار eBay

اعمال فیلترهای امنیتی قوی در معاملات

گوگل

امروزه تقریبا همه ما گوگل را به عنوان یکی از موفق ترین کسب و کارهای اینترنتی در دنیا می شناسیم و از خدمات آن استفاده می کنیم. برخی از مردم فکر می کنند که گوگل تنها به یک موتور جستجو، سیستم ایمیل (جی میل)، گوگل درایو و فضای ذخیره سازی ابری گوگل پلی و غیره محدود می شود.

اما در واقعیت اینطور نیست. گوگل در واقع سازنده پرکاربردترین و محبوب ترین سیستم عامل موبایل در جهان است و نام آن اندروید است. گوگل همچنین سازنده مرورگری به نام کروم است که امروزه بسیار مورد استفاده ما قرار گرفته و از عملکرد آسان آن بهره مند هستیم. در واقع گوگل را می توان انفجاری در گسترش تجارت الکترونیکی دانست که منجر به پیشرفت آن شد و علاوه بر خود، سایر کسب و کارهای اینترنتی دنیا را نیز بسیار موفق کرد.

شاید امروز حتی برخی از کاربران برای باز کردن آمازون نام آن را در گوگل جستجو کنند! یوتیوب، بلاگر، اورکات نیز از دیگر شاهکارهای این شرکت هستند. حتی نرم افزار نقشه ای که روی تلفن همراه خود استفاده می کنید به نام نقشه توسط گوگل ساخته شده است. امروزه گوگل با همه افراد دنیا رابطه جدایی ناپذیری ایجاد کرده است و همین عامل باعث شده تا گوگل به عنوان دومین برند ارزشمند دنیا باقی بماند.

این شرکت در 4 سپتامبر 1998 در آمریکا توسط دو نفر به نام‌های سرگی برین و لری پیج که هر دو دانشجوی دکترای دانشگاه استنفورد در آن زمان بودند، تأسیس شد. مدتی بعد شخصی به نام اریک اشمیت به آنها ملحق شد و آنها موافقت کردند که به صورت تیمی با هدف سازماندهی اطلاعات جهان و در دسترس قرار دادن آن برای عموم مردم به مدت بیست سال از سال 2004 تا 2024 همکاری کنند. نام گوگل از این کلمه گرفته شده است. گوگول به معنای عدد یک و صد صفر در مقابل آن است و نشان دهنده اهداف این شرکت است.

(جینگ دونگ)

جینگ دونگ (جینگدونگ) نام یک شرکت چینی است که در زمینه عمده فروشی و خرده فروشی کالا فعالیت می کند. شاید حتی نام این شرکت قدرتمند چینی را هم نشنیده باشید، اما اگر بدانید این شرکت رقیب اصلی علی بابا در چین است و اخیرا توانسته است از علی بابا پیشی بگیرد، شگفت زده خواهید شد. بله، درست خواندید، نیازی نیست به عقب برگردید و متن را دوباره بخوانید. در سال گذشته، شرکت Jingdong بیش از 15 میلیارد دلار درآمد بیش از علی بابا کسب کرد و در رتبه دوم در بین مشاغل اینترنتی موفق در جهان قرار گرفت.

اگر بدانید این شرکت بیشتر درآمد خود را فقط از طریق چین تامین می کند و در عین حال توانسته رتبه دوم کسب و کارهای اینترنتی موفق دنیا را به خود اختصاص دهد برای شما جالب تر خواهد بود. این شرکت کار خود را در فضای مجازی با وب سایتی با دامنه دو حرفی که آدرس آن JD.COM است انجام می دهد و در سال 1377 در کشور چین تاسیس شده است. در حال حاضر، 137000 کارمند در Jingdong کار می کنند تا شهرت خود را به عنوان دومین تجارت اینترنتی بزرگ در جهان حفظ کنند.

عواملی که باعث موفقیت این برند شده است عبارتند از:

  • سیستم فوق پیشرفته تحویل سفارش با آخرین تکنولوژی روز دنیا
  • استفاده از ربات ها و پهپادها
  • سیستم باشگاه مشتریان قدرتمند
  • داشتن فرودگاه اختصاصی هلیکوپتر و پهپاد برای افزایش سرعت کار
  • داشتن سیستم مدیریت سفارش مشتری با سرعت بالا