Press "Enter" to skip to content

Wiadomości RSS i online

RSS zmienił całe spojrzenie na wiadomości online. RSS oznacza Really Simple Syndication to rodzina formatów kanałów internetowych, takich jak blogi, aktualizacje wiadomości i tym podobne. Jest to w zasadzie format dostarczający regularnie zmieniające się treści internetowe. Dokument RSS zwykle zawiera pełny lub uosobiony tekst i metadane wydawcy. Jest to najnowsza technologia, która pozwala śledzić informacje z wielu źródeł. Te liczne źródła to serwisy informacyjne, blogi i fora.

RSS przynosi korzyści użytkownikom, którzy chcieliby otrzymywać tancula aktualizacje ze swoich zakładek i ulubionych witryn. Może być również używany do zbierania zbiorczych kanałów z różnych ulubionych witryn.

To, jak działa RSS, byłoby głównym pytaniem dla laików w Internecie. Działa to, gdy webmaster danej strony internetowej utrzymuje listę powiadomień na swojej stronie w zorganizowany sposób. Powiadomienia te są nazywane „kanałami RSS”, a użytkownicy zainteresowani aktualizacją sprawdzają tę listę. Istnieją „agregatory RSS”, które automatycznie uzyskują dostęp do tych kanałów RSS i uzyskują wyniki z witryn, na których naprawdę zależy użytkownikom. A to, co umożliwia RSS, to XML (Extensible Markup Language), który jest rodzajem kodu dla treści internetowych, który może być łatwo obsługiwany przez różne urządzenia i media komunikacyjne.

Aby odczytać kanał RSS, potrzebujesz tylko czytników kanałów RSS. W Internecie dostępnych jest wiele czytników kanałów. Popularne internetowe czytniki kanałów to My Yahoo, Bloglines, Google Reader i tym podobne. Czytniki kanałów są również dostępne dla różnych platform. Na przykład masz FeedReader dla systemu operacyjnego Windows, Amphetadesk dla systemów operacyjnych Windows, Linux i Mac. Istnieje kilka takich czytników kanałów dostępnych według własnego uznania, z których każdy oferuje inne funkcje. Korzystanie z jednego takiego czytnika kanałów wystarczyłoby, aby mieć nieograniczony dostęp do różnorodnych źródeł informacji. Za każdym razem, gdy skonfigurowane źródło jest aktualizowane, ta konkretna informacja jest przechowywana w komputerze. Pojawiłby się link, który można kliknąć, a po kliknięciu na link masz dostęp do wszystkich informacji, które mogą być artykułami z wiadomościami, postami na blogu lub cokolwiek, co zostało zasubskrybowane.